niedziela, 6 maja 2012

wytrzymałość na wilgoć styroduru

styrodur
styrodur
Wysoka wytrzymałość na ściskanie i wilgoć styroduru powoduje, że produkt ten jest odpowiedni jako izolacja pod różnego rodzaju podłogi. Obliczenia wykazują, że najlepszym miejscem do montowania izolacji termicznej w przestrzeniach ogrzewanych stanowi zimna strona konstrukcji. styrodur montuje się na zewnątrz ściany piwnicy za pomocą odpowiedniego środka. Łączenie płyt ze sobą okazuje się korzystne w czasie montażu jako, że nacisk ziemi powoduje, że płyty pozostaną w tym samym miejscu. W przypadku płyt, które mogą mieć kontakt z wodą przez długi okres czasu, spajanie jest konieczne.
Styrodur jest niezwykle drogim lecz jednocześnie bardziej efektywnym surowcem do izolacji fundamentów w porównaniu z tradycyjnymi tego rodzaju materiałami.
Styrodur, a zatem polistyren ekstrudowany xps to niezwykle wysokiej jakości surowiec izolacyjny który wykorzystuje się na fundamenty, piwnice jak również podłogi. styrodur wykazuje wyśmienite cechy hydroizolacyjne, ze względu na fakt, że surowiec ten nie przepuszcza wody. Styrodur to materiał wymyślony stosunkowo niedawno. Ma on gładką powierzchnię a także krawędzie zrobione na zakład. Styrodur wykorzystywany jest zawsze tam, gdzie niezbędna jest duża wytrzymałość na ciężar. Surowiec ten wykazuje niesamowicie dobre właściwości termoizolacyjne jak również hydroizolacyjne. Styrodur wykorzystywany jest najczęściej na izolację fundamentów jak również parkingów jak również dachów odwróconych. Firma BASF była pierwszym producentem polistyrenu extrudowanego XPSi to ona nazwała go Styrodur.

1 komentarz: