poniedziałek, 31 października 2011

płyta kartongips

Jeżeli ktoś ma ochotę zrobić sobie podwieszany sufit i zamontować wymyślne i nowoczesne oświetlenie z halogenów, to płyta gipsowa perfekcyjnie nadaje się do tego celu, a Płaszczyzna sufitu w końcu będzie równa a także gładka. Jeżeli lokal ma zbyt dużą powierzchnię, to wtedy można je podzielić lub odgrodzić, czyli ograniczyć powierzchnię. Za pomocą regipsów czyli płyt gipsowych a także profili aluminiowych, powstają działowe ścianki. Następuje to bardzo szybko oraz bez większego brudzenia, jak również w dosyć tani sposób. Płyta gipsowa jest zatem prosty i niedrogi i mniej lub bardziej wyszukany sposób urządzania pomieszczeń.


płyta gipsowa

Płyty gipsowe można stosować w zamkniętych pomieszczeniach, wewnątrz budynków. Najniższa temperatura w pomieszczeniu, w którym zamontowano płyty gipsowe może wahać się od 5°C do maksymalnie 40°C. płyta gipsowa nie ulega odkształceniom i stanowi doskonałe podłoże do dalszych prac remontowych czy budowlanych, takich jak – malowanie, tapetowanie, układanie płytek , robienie tynków japońskich, stiuków, itp. Płyta gipsowa spełnia wymagania , które określa norma PN-EN 520. Obróbka płyt gipsowych jest niezwykle prosta. Wykonuje się ją stosując standardowe narzędzia, do których należy nóż przeznaczony do płyt gipsowych, piła otwornica, tarnika, paca stalowa, szpachelka oraz wiertarka akumulatorowa.

płyta gipsowa składa się z gipsu a także dwóch warstw papieru wzmacniającego po obu stronach płyty. Posiadają różną grubość i wytrzymałości na wilgoć. Montaż płyt gipsowych to ostatnimi czasy najczęściej stosowany sposób wykończenia surowej ściany. Dzieje się tak dlatego, że efekt wykonanej ściany jest bardzo ładny a samo wykończenie trwa bardzo krótko. Płyty gipsowe to inaczej suche tynki czyli oblicowanie ścian. Płyta gipsowa używana jest do wykończeń biur, lokali użytkowych, jak również domów jednorodzinnych, mieszkań a także pozostałych. Jeżeli komuś nie przypadły do gustu ściany w domu ponieważ są krzywe oraz nieprofesjonalnie wykonane, wszystko da się naprawić z użyciem płyt gipsowych. Po ich zamontowaniu ściany będą idealnie gładkie i równe.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz