środa, 23 listopada 2011

papa asfaltowa na dachy

Dobrze zrobiony, nie przepuszczający wilgoci dach stanowi jeden z głównych elementów każdego budynku. Niestety co jakiś czas należy sprawdzać kondycję pokrycia dachowego.Jeżeli w efekcie oględzin starego pokrycia dachu stwierdzone zostanie jego zawilgocenie czy zawilgocenie termicznej izolacji najkorzystniejszym systemem jest użycie papy perforowanej a także papy termozgrzewalnej krycia wierzchniego. powierzchnię przygotowujemy standardowo plus dodatkowe wykonanie otworów w ilości około dziesięciu szt./m2 aż do warstwy zawilgoconej w celu ułatwienia wydostawania się na zewnątrz pary wodnej. Na przygotowane w ten sposób podłoże układamy luzem papę termozgrzewalną perforowaną, bez jej łączenia na zakładach tylko na styk. Trzeba przy tym pamiętać, że papa termozgrzewalna wentylacyjna nie może być kładziona w następujących miejscach: przyokapowy pas, przy wpustach dachowych i korytach odpływowych, przy dylatacjach budynków, przy kominach, ogniomurach, ścianach itp.


papa termozgrzewalna

Na zewnątrz pada śnieg i deszcz, a w domu miłe ciepło a także sucho, dzięki temu, że pokrycie dachowe jest dobrze zaizolowane papą termozgrzewalną. Jednym z najważniejszych zastosowań papy termozgrzewalnej jest odbudowa starych pokryć dachowych. papa termozgrzewalna doskonale nadaje się do tego celu przez wzgląd na łatwość stosowania oraz dużą trwałość. Przed przystąpieniem do prac remontowych niezbędne są oględziny starego pokrycia dachu a także określenie jego stanu. Sprawdzić też należy starą izolację termiczną oraz rodzaj wentylacji. Dopiero wtedy można dokonać wyboru jednej z metod remontu pokrycia dachu.

Po ułożeniu papy perforowanej należy potem ułożyć warstwę papy termozgrzewalnej krycia wierzchniego. Nawierzchniowa papa termozgrzewalna zgrzewana jest z podłożem punktowo przez otwory w wentylacyjnej papie. Dzięki przestrzeniom powstałym między papą wentylacyjną a powierzchnią, wodna para z zawilgotniałej termoizolacji przestaje być niebezpieczeństwem dla pokrycia dachowego. Na dodatek montuje się kominki wentylacyjne w ilości 1 szt. na 40-60 m2. Ich zadanie polega na odprowadzeniu wilgoci z dachu. W letnim okresie w wyniku wysokich temperatur dach nagrzewa się do około 700C powodując osuszenie zawilgoconych miejsc. Zastosowanie tej technologii z użyciem papy termozgrzewalnej powoduje, że ciśnienie pary wodnej powstającej w zawilgoconej izolacji termicznej ma możliwość bezpiecznego rozprężania się na całej powierzchni pokrycia dachowego bez powodowania tworzenia się pęcherzy a także odklejania się papy termozgrzewalnej od podłoża.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz