środa, 30 listopada 2011

brukowanie

Najbardziej wytrzymała oraz stabilna kostka brukowa to Uni Stone. Nadaje się do układania dużych powierzchni, poddawanych wysokim obciążeniom. Dzięki świetnie opracowanemu kształtowi uzyskuje się dużą elastyczność w sposobie układania. Stylizowana kostka brukowa Nostalit podkreśli klimat uliczek staromiejskich oraz zabytkowych miejsc. Naturalna forma podkreśla charakter modernicznych dzielnic mieszkalnych. Kostka brukowa ceny Nostalit nadaje się przede wszystkim do kształtowania otoczenia prywatnych posesji, ogrodów, parkowych alejek, rynków czy pasaży. Szeroki wachlarz możliwych do stworzenia wzorów daje możliwość urozmaicenia rozległych miejskich placów a także skwerów. Ażurowa konstrukcja kostki brukowej Meba pozwala szczególnie wykorzystywać ją na parkingach, podjazdach albo skarpach a także wszędzie tam gdzie należy wzmocnić grunt i pozwolić na swobodne wsiąkanie wód opadowych. Ten rodzaj kostki brukowej ceny można zapełnić żwirem lub posiać w niej trawę.

kostka brukowa ceny


Nowoczesna kostka brukowa ceny poza mnogością barw to także mnogość wzorów, z których możliwe jest ułożenie niemal każdego kształtu. Występują kostki trójkątne, z których można ułożyć linie proste, wielokątne, asymetryczne itp. W celu poprawy walorów estetycznych betonowej kostki brukowej, powstała cała masa technologii, które umożliwiają jej postarzenie lub nadanie wyglądu naturalnego kamienia. Na brzegach nawierzchni z kostki brukowej kładzie się zazwyczaj krawężniki lub specjalne obrzeża a zatem tzw. betonową galanterię. Ich rola sprowadza się do zabezpieczenia powierzchni przed uszkodzeniem, np. w przypadku najazdu samochodem. Co więcej obrzeża te zapobiegają rozsuwaniu się kostki brukowej. Ze względu na grubość można podzielić kostkę brukową na kilka rodzajów, przy czym każdy przeznaczony jest do innego celu.

Najpopularniejszym typem kostki brukowej jest kostka betonowa. Powstaje ona poprzez mieszanie masy betonowej, której nadaje się właściwy kształt. Masa ta jest następnie prasowana, aby odciągnąć z niej jak najwięcej wody. Proces ten znacznie zwiększa trwałość oraz wytrzymałość materiału. Stosunkowo mała zawartość wody w kostce brukowej wpływa na fakt nadania jej dużej wytrzymałości na mróz. kostka brukowa podczas produkcji może być koloryzowana przez dodanie do masy właściwych pigmentów w rozmaitych barwach. Najpopularniejsza jest betonowa kostka brukowa ceny w naturalnym, szarym kolorze. Fakt, że budulec ten występuje w wielu kolorach, najczęściej wykorzystuje się podczas budowy np. parkingów – poszczególne miejsca do parkowania oznakowane są pasami , które wykonane są z kostki brukowej w innym kolorze, co nie pociąga za sobą potrzeby późniejszego ich malowania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz