wtorek, 17 stycznia 2012

adesilex p4 do płytek


adesilex
adesilex
Adesilex jest proszkową zaprawą klejową o kolorze szarym, składającą się z cementu, właściwie wyselekcjonowanych kruszyw, syntetycznych żywic i specjalistycznych dodatków zgodnie z recepturami opracowanymi w laboratoriach badawczych. adesilex po rozrobieniu z wodą staje się zaprawą klejową, której największymi zaletami są: łatwa przerabialność, wysoka tiksotropia, umożliwiająca stosowanie go na pionowe powierzchnie, bez efektu osuwania się ceramicznych płytek nawet o dużej wadze. Poza tym Adesilex p22 do płytek cechuje się wysoką przyczepnością do wszelkiego rodzaju materiałów powszechnie stosowanych w sektorze budowlanym. Wysoka plastyczność odpowiada za to, że zaprawa ta wysychając nie kurczy się.
Używając zaprawy klejowej Adesilex trzeba mieć na uwadze to, że posiada ona przedłużony czas wysychania otwartego.




Stosując Adesilex można przykleić płytki ceramiczne oraz mozaiki do różnego rodzaju podłoży: ściany z tynkiem cementowym i ścian ścian wykonanych z betonu komórkowego znajdujących się w środku budynku. Co więcej Adesilexu p9 do płytek można używać zarówno na zagruntowane podłoża anhydrytowe, jak i na podłoża gipsowe, a także na płyty wykonane z karton-gipsu, podłoża z ogrzewaniem podłogowym, balkony i wylewki cementowe właściwie wysezonowane. adesilex daje możliwość nakładania na istniejące już posadzki nowych płytek ceramicznych o rozmiarach do 900 cm2. Adesilex zachowuje robocze właściwości przez około osiem godzin, natomiast czas otwartego schnięcia trwa ponad trzydzieści minut. Korygowalność Adesilexu p22 do płytek utrzymuje się do 60 minut. Okres spoinowania Adesilexem zależy od powierzchni klejenia płytek ceramicznych, lub też innego materiału , który chce się przykleić i wynosi on; na powierzchniach pionowych po okresie 4-8 godzin, a na powierzchniach pionowych po 24 godzinach.

Adesilex nakłada się na powierzchnię za pomocą szpachli zębatej. Należy dokonać wyboru takiej szpachli, żeby umożliwiała ona zakrycie strony odwrotnej płytek w przynajmniej 65-70% dla powierzchni pionowych lub delikatnego ruchu wewnątrz budynku oraz całkowitego pokrycia dla dużego ruchu, płytek o dużych rozmiarach a także stosowania od zewnętrznej strony budynków. Aby uzyskać dobrą przyczepność należy położyć cienką warstewkę adesilex na powierzchni wykorzystując gładką stronę szpachli. Następnie nałożyć właściwą warstwę Adesilex p4 stosując właściwą szpachlę zębatą zależnie od rozmiarów płytek. W przypadku podłóg i zewnętrznych pokryć z ceramiki, na przykład tarasów oraz balkonów trzeba się upewnić, że zaprawa klejowa Adesilex p22 do płytek wypełnia całkowicie wewnętrzną powierzchnię płytek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz